Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Жилинецька сільська рада» (код ЄДРПОУ: 22985964) був реорганізований і увійшов до складу Ярмолинецької громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Історія села

Село Жилинці - центр Жилинецької  сільської ради, розташоване за 14км від районного центру і за  18 км від найближчої залізничної станції Ярмолинецької лінії Кам'янець-Подільський - Гречани.  Загальна  територія сільської ради становить 2691 га, кількість населення 855 чоловік, загальна кількість дворів - 508.

Село розташована в долині річки Вовчок. В одному з переказів оповідається, що мешканці села жили на правому березі річки і своє поселення називали  Баранівкою. Проте рятуючись від епідемії чуми, вони переселилися (за місцевим діалектом "жили") на вкритий лісом лівий берег річки. Натомість нове поселення отримало назву Жилинці.

Свого часу селом володів поміщик Луцина Карлович Туловський, якому належало  590 дес. землі та 85 дес.лісу або понад половину всіх Жилинецьких земель. На поміщицьких землях селяни вирощували зернові та технічні культури. Окрім сільськогосподарських робіт, селяни займалися ткацтвом, гончарством, бондарством, кушнірством. На території села знаходилось два водяних млини, кузня.

З кінця XVIII ст. в селі Жилинці існувала уніатська  каплиця, при якій настоятилем до 1807 року був Скальський. В 1785 році - збудовано дерев'яний храм Святого Миколая, 1826 року за сприяння священника Маркевича церкву було перебудовано в православний храм. Кількість церковних земель становила: присадибної -36 дес. 600 саж., сіножатей - 1 дес. 700 саж. До парафії с.Жилинці в кінці XIXст. входило село Левківці. Крім православних, тут жили католики та євреї.

В 1875 році в селі було відкрито церковнопарафіяльну школу, яка знаходилася у власному будинку.

В 1923 році в селі закрили церкву та відкрилишколу, яку розмістили в приміщенні панського будинку. Також було відкрито хату-читальню.

Головою сільської ради було обрано Вовка Дмитра Бартковича.

27 березня 1944 року село визволили воїни 2-ї гвардійської ВДД. Понад 300 мешканців села брали участь у Другій світовій війні. 148 осіб загинуло у воєнне лихоліття.

Указом Президії ВерховноїРади СРСР від 27 лютого1945 року за самовіддані та героїчні дії в бою за польське місто Сохачів присвоєно звання Героя Радянського Союзу- капітана  П'явчика Івана Павловича.


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *